czwartek, 1 września 2011

Pax między chrześcijany! Kajetan dołącza!

Ksiądz: Moi drodzy, o co prosicie kościół katolicki?
My: O chrzest.
Kajtek: Łaaaaaaaaaaaaaaaaaaa łaaaaaaaaaaaaaaaaaaa łaaaaaaaaaaaaaaa (nieprawdopodobnie donośny, pełen żalu i rozpaczy ryk).
Potem było już tylko śmieszniej. Tata wyszedł z dzieckiem przed kościół, aby tam się do woli wyryczało i poskarżyło na zaburzanie cyklu dnia. Natomiast mama i rodzice chrzestni usiedli z przodu kościoła, obserwowani z balkonów przez całą wspólnotę. Po odprawieniu pierwszej części mszy ksiądz zaprosił do chrzecielnicy rodziców z dziećmi. Hmmm... tylko gdzie jest nasze dziecko? Kątem oka dostrzegłam moją mamę, która pobiegła szukać Skoczka z dzieckiem. A potem nastąpiła nieskończenie długa minuta, kiedy 300 osób w kościele, ksiądz, pani organistka, ministranci oraz inni rodzice i rodzice chrzestni patrzyli na nas z wielkimi znakami zapytania nad głowami. Na szczęście Karol postanowił się zlitować i wbiegł nawą główną ze śpiącym Kajtusiem na piersi. Dziecko obudziło się w momencie polewania głowy wodą święconą i obdarzyło nas wymowną miną: Powariowaliście dzisiaj, czy co? To mam w końcu spać czy nie??? Resztę mszy Kajetan w ramach pocieszania się w niedoli ssał kciuk oraz całą dłoń przytulony do piersi taty. Robił to tak głośno, że kiedy w kościele  następowała cisza, echem od ścian odbijało się zawzięte mlaskanie. A więc pierwszą wizytę w kościele możemy uznać za odbytą, i to w niezłym stylu!

Syn w stroju odświętnym

Tort z okazji wstąpienia w szeregi katolików

Pierwsze buciki

Chrześcijanin z rodzicami, rodzicami chrzestnymi i dziadkami

I jeszcze specjalnie dla taty - Pączek, zwany przez niego również Olivierem Twistem i wiktoriańskim roznosicielem gazet :)

3 komentarze:

  1. Oleńko, wyglądasz olśniewająco:)Pozdrawiam Was Cieplutko! Dorota Kurian, a od niedawna "myślnik" Rozmarynowska:) Buźka!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dorotka, jak fajnie że się odzywasz! (to jeden z największych plusów prowadzenia bloga) :) Dzięki za miłe słowa. Będę bardzo wdzięczna za fotkę ze ślubu! Czy to ten sam kawaler, którego pamiętam z czasu studiów? ps. ładne nazwisko ci się trafiło ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ależ On śliczny ;-)) a Twój opis sytuacji przezabawny

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails